Počet návštev

068260
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
48
18
66
67888
401
1359
68260

Vaše IP: 3.234.214.113
2019-12-10 22:51

Login Form

Nabídka služeb

 

Světová zdravotnická organizace a UNICEF vydali prohlášení „Ochrana, prosazování a podpora kojení.“ Jeho záměrem je upozornit na význam kojení a roli, kterou hrají zdravotníci při podpoře kojení. Hlavní zásady jsou shrnuty do 10 kroků k úspěšnému kojení, které by se měly v porodnicích dodržovat. Celá iniciativa je označována jako BFHI (Baby Friendly Hospital Iniciative) a nemocnice, které dodržují těchto 10 kroků k úspěšnému kojení, jsou BFH (nemocnice přátelské k dětem). Kojení podporuje v ČR také Laktační liga.

Výhody kojení plynou z podstaty, že mateřské mléko je nejpřirozenější potravou novorozence. Kojení je pro dítě přímý a hygienický zdroj potravy. Při kojení dítě saje mateřské mléko přímo z Vašeho prsu a tím odpadá problém s vyvařováním kojeneckých lahví a saviček. Zejména v období šestinedělí je pro dítě infekce nebezpečná. Díky svému složení chrání mateřské mléko novorozence před infekčními chorobami, hlavně průjmy, infekcemi dýchacích cest a zánětem středního ucha. Kravské mléko žádné podobné protilátky neobsahuje.

Mateřské mléko také chrání dítě před vznikem alergií, čím budete dítě déle kojit, tím má větší schopnost se alergickým reakcím bránit. Pokud je ale dítě alergik, stejně alergie propukne, mléko dítě neochrání navždy, může však napomoci snížení intenzity propuknutí alergie. Kojené dítě má také daleko méně předčasně zatěžované ledviny, než dítě, které konzumuje umělou výživu.

Co nejdelší kojení zvyšuje ochranu dítěte v dospělosti proti civilizačním chorobám, jakou jsou: ateroskleróza, vysoký krevní tlak, obezita, cukrovka.

Fyziologický proces tvorby mléka napomáhá tomu, aby se děloha vrátila do původního stavu a aby i celá postava ženy získala svou původní podobu. Tím, že se děloha rychleji a lépe zavinuje, sníží se vaše krevní ztráty po porodu. Také kojené dítě zřídkakdy trpí nadváhou. Při krmení z láhve je vyšší pravděpodobnost většího přibírání na váze.

Kojené dítě si rychle zamiluje nezaměnitelnou vůni Vašeho prsu a dokáže svou matku podle této osobní vůně poznat. Kojení přivádí matku i dítě do nejtěsnějšího kontaktu. Přímý tělesný kontakt dává hlubší pocit připoutání k dítěti, pro něž je zase z hlediska hmatových pocitů měkká zakulacenost prsu příjemnější než lahev a tělesný kontakt přináší kojenci pocit bezpečí a jistoty. Při krmení z lahve se tento tělesný kontakt lehce vytrácí. Kojení Vám může přinést i pocit úspěchu, odměny, uspokojení matky, která má před sebou nasycené spokojené dítě, které nakrmila „z vlastních zásob“. Tento druh uspokojení odborníci přirovnávají ke stejnému uspokojení ženy po dobrém sexu, kdy si žena představuje, že udělala něco pro pravděpodobné přežití svého rodu.

Zvládnutí správné techniky kojení hned na začátku kojení je klíčové pro další vývoj kojení.

Cena: 250,- za 1 hodinu, každá další započatá čtvrt hodina + 50,-, při návštěvě doma + doprava (3,- za 1 km).

Aktuálně

Občanské sdružení Sovička o. s.

Občanské sdružení Sovička

Dotazníky k výzkumu "Kojení na Domažlicku"

Vážené a milé maminky, právě nyní probíhá výzkumné šetření na téma "Kojení na Domažlicku". Proto Vás touto cestou moc prosíme, pomozte nám zmapovat tuto problematiku v našem regionu. Neváhejte a zúčastněte se našeho výzkumu. Přispějete tak ke zlepšení a zkvalitnění péče a pomoci při kojení nejen přímo v porodnici, ale i v následné péči. A jak?

Číst dál...

Cvičení s Martinou

Cvičení s Martinou

Kurzy masáží pro děti a cvičení maminek s kojenci

Masáže kojenců

Doteky a fyzický kontakt jsou pro novorozence i starší děti velice důležité.

Číst dál...